Sezónne premiestnenie včelína

Exchange
slovakia
0
0
Sezónne premiestnenie včelína
Item
Apiary
EU climatic area
Cold, Temperate
Colony status
Growing colony, Stable colony
Production line
All
Services
Pollination, Environmental
Evaluation
10 Detail

Premiestňovanie včiel vykonávame počas roka, pokiaľ potrebujeme včelám zabezpečiť optimálne podmienky, ale aj v prípade, že by sme k nim v zime a na jar mali obmedzený prístup.

car

Presun včiel vykonávame najčastejšie po zime, aby sme im zaistili prísun dostatku potravy. Samozrejme pri takomto presune ak ide o novú lokalitu, musíme sa držať ostatných praktík a zabezpečiť, že budú chránené pred stresom z blízkych budov alebo priemyslu a tiež nebudú vystavené zlým poveternostným vplyvom.

Iným dôvodom presunu môže byť ošetrovanie blízkych plôch rôznymi chemickými prípravkami, kedy môže presun ochrániť včely pred letálnou dávkou.

Včely presúvame aj kvôli klimatickým faktorom. Či už je to zmena podmienok na lokalite, suché alebo naopak príliš vlhké letá.

Príprava úľov pred presunom pozostáva zo zabezpečenia úľov pred únikom včiel, no zároveň musíme docieliť správne odvetranie, aby sme im nespôsobovali teplotný stres. Na presun je potom najvhodnejší čas, keď sú včely prirodzene v úli; počas tmy.

Na premiestňovanie úľov využívame motorové vozidlá, nákladné vozidlá alebo dodávky, vždy volíme dostatočne priestranné vozidlo, v ktorom môžu byť úle správne ukotvené pomocou popruhov a snažíme sa ich premiestniť za čo najkratší čas a s minimom zastávok.

Rate this practice!
0
0

Leave a Comment

Leave a Question

Leave a Tip